Site Kullanım Koşulları

TatilEvlerim.com web sitesini kullanarak, Kullanım Şartlarını kabul etmiş olduğunuzu göstermektedir. Tatilevlerim.com ya da tatil evlerimin bir yan sitelerinden birini ister mülk sahibi, ister kiracı olarak kullanmakla, Genel Kullanım Şartlarını kabul ettiğiniz anlamına gelir.

Sitemizi kullanmadan önce Kullanım Koşullarını okuyun. Sitemizi kullanarak, yasal hakları ve yükümlülüklerine ilişkin önemli bilgiler içeren  Kullanım Şartları kabul ettiğinizi belirtmiş sayılırsınız.

Eğer Kullanım Şartlarını kabul etmiyorsanız sitemizi kullanmayınız.

Hakkımızda Bilgi

Siteyi ('biz', 'bizi') Tatil Evlerim tarafından işletilmektedir. Biz İlan sahibi için bir reklam hizmeti ve Tatilciler için bir konaklama arama olanağı sunarız. Biz reklam veren ve tatilci arasında işlem sağlamak için araçlar sağlayabiliriz ancak. Biz, rezervasyon işleme kesinlikle karışmıyoruz, ne de reklamlarda içeriğin doğruluğu teyit edebiliriz.

Bir kurum veya şirket adına bizim sitemizi kullanıyorsanız, şirketin veya kurumun sitemizin kurallarına uymak zorundadır ve sorumluluğu kabul etmiş oluyorsunuz.
Sitemizde Malzeme

Tüm telif hakkı, veri tabanı hakları, ticari marka lisans verileri yayınlanan malzeme tasarımı ilan sahibine ve Tatil Evlerime aittir.

Sitemizi kullanmak amacıyla sitemizden malzeme indirebilir, ancak yayınlanamaz, değiştiremez, iletemez, kopya edilemez. Herhangi bir içerik ya da malzeme bizim önceden yazılı onayımız olmadan kullanılamaz.

Aracı 'Arkadaşına Gönder' butonunu kullanılarak üçüncü şahıslara sitemizden malzeme gönderebilir.

Değişiklikler

Tatil Evlerimin her daim bildirim yapmadan siteyi, herhangi gibi zamanda üyelik bilgilerini, ücretlerini, değiştirme ve veya güncelleme, hakkına sahiptir.

Sitenin, uygulananın ve hizmetlerin çalışma yöntemi

Bu website emlak ve mülk ilanları yayınlamak ve rezervasyon yapmak için hazırlanılmış bir veri tabanıdır. Emlakları ve ilanları görebilmek için üyelik istenilmez ancak bir ilan yüklemek isterseniz veya rezervasyon yapmak isterseniz önce üye olmanız gerekir. Bunu direk web sitesinden yapabilir, veya 3. Partiler tarafından sağlanan girişler kullanabilirsiniz (örn. Facebook)

Yukarıda belirtildiği gibi, Tatil Evlerim mülk sahiplerini ve kiracıları buluşturmak ve rezervasyon sağlamak için online bir platform sunmaktadır. Tatil Evlerim hiçbir şekilde mülk sahibi veya operatör değildir. Tatil Evlerimin sorumlulukları sınırlıdır: (i) Site, Uygulama ve Hizmetleri durumu kolaylaştırmak ve (ii) Mülk sahibi adına kiracıdan ödemeler kabul edip, mülk sahibine ulaştırmak.

Yukarıda belirtildiği gibi, site, uygulama ve hizmetler konaklama rezervasyon kolaylaştırmak için hazırlanan bir platformdur. Tatil Evlerim ilan içeriklerini kontrol etmez ve edemez, açıklama kısmındaki bilgileri doğrulayamaz, durum, koşul ve yasallığı hakkında sorumlu tutulamaz. Yapılan rezervasyonlar ziyaretçilerin kendi riskidir.

Üyelik

Sitenin bazı bölümlerine erişebilmek için üyelik gerekir. Üyelik direk sayfadan veya 3. partiler (sosyal ağlar) tarafından sağlanabilir. (örneğin Facebook). Sizde sayfanızı, ilanınızı veya bilgilerini bu yöntemle paylaşabilirsiniz. Bu 3. taraflardan kaynaklanan bir sorundan (erişebilmezlik, spam, vs.) dolayı Tatil Evlerim sorumlu tutulamaz.

Tatil Evlerim kayıt işlemi sırasında veya daha sonra sunulan herhangi bir bilginin yanlış olduğu kanıtlanırsa, veya birden (1) fazla Tatil Evlerim Hesabı oluşturduğunu fark ederse, Uygulama ve Hizmetleri için Tatil Evlerim Hesabınızı dondurma, erişiminizi askıya alma veya sona erdirme hakkını saklı tutar. Siz şifrenizi korumakla sorumlusunuz. Şifrenizi kimse ile paylaşmayın. Bir başkasının sizin hesabınızı kullandığını fark etme durumunda bunu Tatil Evlerime bildirmeniz gerekir.

İlan Yükleme

İlan yüklemek için üye olmanız gerekir. Bununla ilgile sizin ve ilan vermek istediğiniz mülkiyetin hakkında sizden bazı veriler istenilecektir (örn. İlan özellikler, adresi, büyüklüğü, metrekaresi, kapasitesi, vb) İlanı yayınlayabilmek için bütün verileri, doğru ve tam girmiş olmanız gerekir.

Sorumluluk

Web sitemiz sadece 18 yaş ve üstü kullanıcılar içindir, 18 yaşından küçük olanlar sitemizi kullanamazlar. Web sitesini kullanmanız halde 18 yaş üstü olduğunuzu kabul ediyorsunuz.

Vermiş olduğunuz her ilan için sorumluluklarını kabul ediyor, bulunduğu bölgenin hukuklarına, vergi yasalarına, 3. Şahıslarla anlaşmalarına uyduğunu beyan etmiş sayılırsınız.

Sitemizde listelenen herhangi bir mülk kiralama için herhangi bir sözleşme, bir ilan sahibi ve tatilci arasında doğrudan yapılır ve biz bu sözleşmeye taraf değiliz.

Bu nedenle bir anlaşmazlık durumunda, tüm yükümlülük ve sorumluluk, herhangi bir kayıp veya hasar, Tatil Evlerime karşı değil, ilan sahibine yönelik olduğunu kabul ediyorsunuz. Tatil Evlerim kayıp, hasar ve alttaki belirtilen maddeler için sorumluluk ve yükümlülük kabul etmiyor:

• İlanda yalan veya yanlış herhangi bir tanıtım, yorum ve diğer malzemede, yanlış beyan, açıklama içerdiği, temsil veya ilgili veya sitemizde listelenen bir özelliği ile bağlantılı olarak yapılan diğer bilgiler;
• İlan sahibi ihmali; istenen tarihte mülkiyet sağlamak için bir başarısızlık durumunda;
• Bir tesise kişisel eşyalarını ya da hasar kaybı durumunda;
• Herhangi bir olay, kaza veya bir ölüm durumunda

Bizim sitemizin kasıtlı suistimal ve sitemizin üzerinden zararlı programların yayılması önlemek için elimizden geleni yapacağımıza rağmen, herhangi bir kayıp ya da sitenin herhangi bir kasıtlı yanlış veya virüsler ya da diğer teknolojik zararlı dağılımı sonucunda ortaya çıkabilecek zararlardan sorumlu olmayacaktır. Bilgisayarınızın donanımları, bilgisayar programları veya veriler, Tatil Evlerimin sitenin kullanımına bağlı diğer mülkiyetlere bulaştırabilir malzeme bulunduramaz.

Biz bu şartları ihlal etmeniz halinde, sonuç olarak ve sitemizi kullanamazsınız. Tatil Evlerim herhangi bir sıkıntıdan dolaylı zararlar için sorumlu tutulamaz veya ihmali kapsamaz.

Bu veya yalan beyan bizim sorumluluğumuzu etkilemez. İhmal, ölüm veya yaralanma, ne de göz ardı edilemez veya yasaların uyulmaması nedeni ile Tatil Evlerim herhangi bir yükümlülüğünden muaftır.

Eşya Depozitosu

İlan sahibi mülkiyet kullanım süresince misafirden bir eşya depozitosu isteyebilir. Bu evde bir hasar gelmeme konusunda bir teminattır. Çıkışta eşyalara bir zarar olamaması durumunda ilan sahibi bu eşya depozitosu misafire iade etmek zorundadır.

Misafir Kitabı ve Yorumlar

Ziyaretçi defterine tüm girişler gerçek konuklardan yorum olmalıdır. Biz yorum doğrulama amaçlı konukların e-posta adresini isteme hakkına sahibiz. Web sitesinde konuk değerlendirmeleri yerleştirmeye karar verirsek, aynı kurallar geçerlidir.

Uygunsuz İçerik

Herhangi bir video, fotoğraf ya da diğer materyali içeriğinin uygunsuz olduğunu düşünürseniz, lütfen bize mail göndererek bu içeriği bize bildirin. Uygunsuz İçerik: ayrımcı, küçük düşürücü hakaret veya iftira niteliğinde veya başka uygun olmayan herhangi bir ilan/reklam veren tarafından sitemize gönderilendir. Bize uygunsuz olduğunu düşündüklerinizin içeriği ve nedenini ayrıntıları ile tarafımıza bildirin. Herhangi bir uygunsuz içerik bildirim aldıktan sonra, biz bu içeriği inceleyecek siteden bu içeriği kaldırmak için karar verebiliriz.

Bize Uygunsuz İçerik olarak kabul edilen içeriğin detaylı bilgiyi lütfen bizi bilgilendirin:

E-posta için: info@tatilevlerim.com
Posta: Tatil Evlerim, Çökertme cad. no 1 Çınar iş merkezi  G blok  Yalıkavak, Bodrum, Muğla, Türkiye

Servisimizde Kesintiler

Sitenin sürekliliğini sağlamak için her türlü önlemi almak görevimizdir. İnternet her zaman istikrarlı bir ortam değildir ve hatalar, eksiklikler, hizmet ve gecikme kesintiler herhangi bir zamanda ortaya çıkabilir. Sonuç olarak, biz de sitemizde veya onun herhangi bir bölümünü çalıştırmak için herhangi bir sürekli yükümlülük veya sorumluluk kabul etmiyoruz. 3. Partnerler (örn. Facebook, vb.) sayfalarında bir hata oluşması durumda Tatil Evlerim bundan sorumlu değildir.

Siteye Link

Siteyi başka sitelere ve üçüncü şahıslar tarafından sağlanan kaynaklara bağlantılar içeriyorsa, bu bağlantıları sadece bilgi içindir. Biz, bu siteler veya kaynakların içeriği üzerinde herhangi bir kontrol sağlamıyoruz ve onlar sizin kullanımınız dan doğabilecek herhangi bir sorumluluk kabul etmeyiz.

Yürürlükteki tüm yasalar, tüzükler ve sitenin kullanımına ilişkin düzenlemelere uymayı kabul ediyorsunuz ve Tatil Evlerim üzerinde yürütülen her rezervasyon, ya da kullanımı sonucu, Türkiye içinde tamamlandığını kabul ediyoruz ve bu nedenle Bodrum Mahkemeleri ve icra daireleri yetkilidir.

Doğruluk

Doğru anlatacağız ve özellik mevcut ve her türlü malzeme hatalarını bilgilendirmeniz gerekiyor. Hiçbir ilan fotoğraf, video ve / veya diğer içerik ya da malzeme aşağıdakilerden herhangi birini içermemelidir: herhangi bir çıplaklık, kaba hareketler ya da saldırganlık, şiddet içeren, pornografik, müstehcen, nefret dolu, ayrımcı, tehditkar ya da bir suç komisyon teşvik açabileceği herhangi bir malzeme; bunun yanında iftira veya iftira niteliğinde olan herhangi bir malzeme; telif hakkı veya üçüncü bir tarafın diğer fikri mülkiyet hakları, ya da ihlal üçüncü şahısların herhangi bir gizlilik haklarını ihlal eden her türlü materyal; Tatil evi hakkında yanlış veya yanlış bilgilendirme veya açıklama; uygunsuz olarak kabul edilir başka bir malzeme içeremez.

• İlanınızın başkasına ait telif hakkı olamaz
• Açıklama kısmı size ait olmalıdır, başka bir yerden kopyalanamaz
• İlan bilgileri doğru, yanıltıcı değil ve eksiksiz olmalıdır
Uygunluk Takvim Doğruluğu

Uygunluk takviminin güncel ve doğru kullanılması gerekir ve bu bizimle reklam sözleşmesinin bir gereğidir. İlandaki mülkiyet durumu ve yanlış beyan site kullanıcılarını yanıltır. Biz takvimlerin yanıltıcı olacağına inandığımız durumunda takvimi ve mülkiyeti geri çekme hakkına sahibiz.

Güncellenme

Yukarıdaki paragraf doğrultusunda, biz takvimleri haftalık olarak güncellemenizi öneririz. Ancak, bizim asgari şartı takvimler ayda en az bir kez güncellenir olmasıdır. Bu o dönemde herhangi bir değişiklik yapılıp yapılmadığını teyit içerir. Bu yapılmadığı takdirde bulunabilirliği ve popülerliği etkilenebilir.
Kiralama oranları tabloda doğruluğu ve güncellenmesi

Kira oranları tabloda doğru girilmesi gerekir. Günlük fiyatı ve hafta sonu fiyatı yanında haftalık fiyat germeniz gerekir. Dönem fiyatlarını önümüzdeki yıl olmak üzere önceden girebilirsiniz. Bu erken rezervasyonları kesinleştirmek için önerilir. Aynı zamanda azami konaklama kişi sayısını belirtmeniz gerekir. Bu bizimle reklam sözleşmesi bir gereğidir.

Tatil Evlerim sizden her han gibi zamanda takviminizi güncellemenizi isteyebilir. Bu talebe karşılık verilmemesi durumunda veya müşterilerin yanıltıcı bilgiler verildiği için şikayetlerde bulunduğunda ilanınızı, sizi bilgilendirmeden etkisiz hale getirebilme hakkına sahibiz.

İlanın Feshi

Alttaki durumlarında, Tatil Evlerim haber vermeden ilanı kaldırmak hakkına sahiptir:

• Mülkiyet yanlış tanıtıyor
• İnsanlara yanıltıcı bilgi veriyor
• Dolandırıcılık
• Uygunsuz içerik
• Online veri tabanını kötüye kullanma
• İlanda yetersiz bilgilendirme
• Şikayet üzerine
Ulaşılabilirlik

Sitenin kalitesini yüksek tutmak amacı ile ilan sahiplerinin telefon veya mail yolu ile ulaşabilir olmalarını şart kılıyoruz. Bir rezervasyon veya bilgilendirme isteği üzerine ilan sahibi en geç 1 hafta içinde geri dönüş yapmalı. İlan sahibi 1 haftadan fazla bir süre için ulaşılamıyorsa, telesekreterine mesaj bırakmalı veya birini yetkilendirmeli. Bir ay boyunca ilan sahibine ulaşılamıyorsa, ilanı kaldırılacaktır.

Dış Link Bağlantılar

Kurallarına uymadığını düşündüğümüz ya da hissettiğimiz, Tatil Evlerim veya site ziyaretçilerini rahatsız edecek linklerden isim, telefon numarası, web linklerini ve mail adresini kaldırma hakkına sahibiz. Nihai sorumluluk ve yetki söz konusu tespiti Tatil Evlerimdedir. Bu eylem üzerine ilan sahibi tekrar aynı şekilde bir link veya mail adresi girerse ilanını tamamen kaldırma hakkına sahibiz.

Hizmet Bedeli

Tatil Evlerim kiralama ev bası komisyon üzerine çalışır. Müşteri ödeme yaptığında, Tatil Evlerim in hesaplarında bloke edilir. Misafir eve giriş yaptıktan 24 saat sonra, bir şikayet gelmemesi durumunda, Tatil Evlerim mülk sahibine kiralama bedelini, hizmet bedelini düştükten sonra öder. Her ilanda fiyat girişinde girilen fiyat ve ilanlarda yayınlanacak olan fiyat belirtilir.

İptal Politikası

Rezervasyonlardaki iptal politikalarını ‘İptal politikaları’ başlığın altında (link) bulabilirsiniz.

Ödeme Ayrıntıları

Tatil Evlerim sitesinde ilan vermek ücretsizdir. Ancak dopingler (vitrin ilanları, ana sayfa ilanları) ve reklam vermek ücretlidir. Ücretleri Banka havalesi,kredi kartı veya PayPal aracılığı ile yapabilirsiniz.

KDV

Hizmetlerimizin ve KDV Kanunu dahilinde bu nedenle her bir ilan sahibi KDV (veya eşdeğeri) / kendi ülkesinde ödemesi gerekir. Tüm ilan sahipleri, aldıkları kira ödemeleri için ilgili mercilere muhasebeye sorumlu olduğunu unutmaması ve yerine getirmekle yükümlüdür.

Fiyat ve Koşul Değişiklikleri

Tatil Evlerim haber vermeden oranları ve koşulları değiştirme hakkına sahiptir. Herhangi bir yeni fiyatlandırma yürürlük tarihinden itibaren, yeni ilan verenlere tabii olduğu gibi var olan ilan sahipleri içinde geçerlidir. Bu sayfayı istediğimiz zamanda değiştirerek kullanım koşullarını değiştirmeye hak sahibiyiz.

Dava ve Tazminat

Sitemizde herhangi bir mülk kiralama için Tatil Evlerim doğrudan taraf değildir. Tatil Evlerim tatilcileri ve ev sahiplerini buluşturmak amacı ile yapılandırılmış bir sitedir. Yapılan kira sözleşmesinde, taraf değildir. Kiracı ve kiralayan arasında yapılan anlaşmalarda Tatil Evlerim taraf olmadığı gibi, sorumlu da değildir. Bu tanıma, sitemizin bir kullanıcı ile anlaşmazlık durumunda tatil Evlerime doğrudan sorumluluk almayacağını kabul etmektesiniz. Bir anlaşmazlık durumunda ilan sahibi ile kiracı muhataptır.

Güvenlik

İnternet üzerinden bir hizmete veya mal alırken her zaman tedbirli olmalısınız. Bir her ne kadar telefonla ve maille iletişime geçmenizi teşvik etsek de bazı durumlarda yüz yüze gelemeyebilirsiniz.

Sorumluluk ve Yükümlülüklerimiz

Biz sadece sitemizin kullanıcılarını reklam ve rezervasyon yapmaları için bir alt yapı sağlıyoruz. Rezervasyon hacmi, kişi sayısı veya doğruluk payını kontrol edemeyiz. Yasaların izin verdiği ölçüde biz ve bize bağlı üçüncü partiler alttaki yazılanlardan sorumlu değiliz:

• Yasalara aykırı bir eylemde
• Kayıp durumda: kiracının para ödememesi, ilan sahibinin mülkiyeti yanlış tanıtımında
• Kazalar ve hasarlarda
• Gelir kaybında
• Veri / bilgi kaybında
• İyi niyet kaybında
• Zaman kaybında
• Ölüm / kaza durumunda
Ortaklık ve Bayilik

Bu Genel şartlarda yazılanlar hiçbir şekilde ortaklık, ortaklık girişimi, ajans veya bayilik kurulması amaçlanmamıştır.

Mücbir Sebepler

Hukuken mücbir sebep sayılan tüm durumlarda, "Tatil Evlerim" işbu "Kullanım Koşulları", gizlilik politikası ve "üyelik sözleşmesi”sinden herhangi birini geç ifa etme veya ifa etmeme nedeniyle yükümlü değildir. Bu ve bunun gibi durumlar, "Tatil Evlerim" açısından, gecikme veya ifa etmeme veya temerrüt addedilmeyecek veya bu durumlar için "Tatil Evlerim” in herhangi bir tazminat yükümlülüğü doğmayacaktır.

"Mücbir sebep" terimi, ilgili tarafın makul kontrolü haricinde ve " Tatil Evlerim "in gerekli özeni göstermesine rağmen önleyemediği olaylar olarak yorumlanacaktır. Bunun yanında sınırlı olmamak koşuluyla, doğal afet, isyan, savaş, grev, iletişim sorunları, altyapı ve internet arızaları, elektrik kesintisi ve kötü hava koşulları gibi durumlar mücbir sebep olaylarına dâhildir.

Geçersizlik

Kullanım Koşullarında herhangi bir bölümü yasa dışı, geçersiz veya uygulanamaz bir hüküm bulunursa, Kullanım koşullarının diğer kısımları halen geçerlidir.

Bildirimler

Bize göndermek istediğiniz herhangi bir bildirim info@tatilevlerim.com adresine gönderebilirsiniz. Biz sizin dikkatinize sunmak istediğimiz bütün bilgileri sayfamızda veya bülten posta , telefonla,kısa mesajla bilgilendireceğiz 

Uygulanacak Hukuk ve Yetki

İşbu Kullanım Koşulları uygulanmasında, yorumlanmasında ve bu Kullanım Koşulları dahilinde doğan hukuki ilişkilerin yönetiminde yabancılık unsuru bulunması durumunda Türk kanunlar ihtilafı kuralları hariç olmak üzere Türk Hukuku uygulanacaktır. İşbu sözleşmeden dolayı doğan veya doğabilecek her türlü ihtilafın hallinde T.C. Muğla Mahkemeleri (Merkez) ve İcra Daireleri yetkilidir.

Yürürlük ve Kabul

İşbu Tatil Evlerim tarafından Kullanım koşulları içerisinde ilan edildiği tarihte yürürlük kazanır. Kullanıcılar ve üyeler, işbu sözleşme hükümlerini “web sayfası portali” kullanmakla kabul etmiş olmaktadırlar. Tatil Evlerim, dilediği zaman iş bu sözleşme hükümlerinde değişikliğe gidebilir “Genel Koşullar” üzerinde yayınlandığı tarihte yürürlüğe girer.1774 sayılı kimlik bildirim kanununa göre mülk sahibi(tapu sahibi) gerekli yasal yaptırımları yapmakla yükümlüdür. 1174 sayılı kanunun ile ilgili yasal sorumluluklardan Tatil evlerim ve aracı kurumlar sorumlu değildir.